https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/slanska-topolova-alej-bude-do-konce-prazdnin-obnovena
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Slánská topolová alej bude do konce prázdnin obnovená

11.7.2020 01:48 | SLANÝ (ČTK)
Lesopark Háje ve Slaném
Lesopark Háje ve Slaném
Foto | Lubor Ferenc / Wikimedia Commons
Slánská topolová alej v lesoparku Háje bude do konce prázdnin obnovená. Přibude i nové veřejné osvětlení a širší cesta, která poslouží chodcům i cyklistům a navazuje na regionální cyklotrasu. Po úpravách bude stezka bezpečnější, řekl ČTK starosta Slaného Martin Hrabánek (ODS).
 

Práce na úpravě cesty, která bude rozšířená na čtyři metry, začaly v červnu. Celkově budou úpravy aleje a jejího okolí stát okolo osmi milionů korun, většinu nákladů pokryje evropská dotace.

Alej spojuje sídliště s 1. základní školou a využívá ji mnoho místních lidí. Osvětlení v některých částech nefungovalo. "Dodáváme tam daleko více lamp," uvedl Hrabánek.

Ve špatném stavu byly také některé stromy, město je dalo pokácet, ale zároveň budou vysazeny původní listnaté druhy stromů.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist