https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/slonice-gulab-druhe-nejstarsi-zvire-prazske-zoo-oslavila-sedesatku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Slonice Gulab, druhé nejstarší zvíře pražské zoo, oslavila šedesátku

10.6.2019 00:12 | PRAHA (ČTK)
Slonice Gulab, druhé nejstarší zvíře pražské zoologické zahrady v sobotu oslavila 60. narozeniny.
Slonice Gulab, druhé nejstarší zvíře pražské zoologické zahrady v sobotu oslavila 60. narozeniny.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Petr Hamerník / Zoo Praha
Slonice Gulab, druhé nejstarší zvíře pražské zoologické zahrady v sobotu oslavila 60. narozeniny. Gulab se narodila v roce 1959 ve stájích pracovních slonů v Indii. Majitel stájí ji v roce 1966 daroval pražské zoo.
 

Slavnostní program byl zahájil Karel Voříšek v horní části zahrady u restaurace Gulab, která byla pojmenována po této samici slona indického. Gulab dostala dort a dárek do výběhu.

Slony zoologická zahrada v Troji chová od roku 1933, v současné době jen slony indické. Nyní jich návštěvníci mohou ve výběhu vidět sedm. Příští rok by se měla narodit dvě mláďata. Zoo má od března 2013 nový areál nazvaný Údolí slonů, který vyšel na 500 milionů korun. Je to největší komplex, který kdy některá z českých či slovenských zoo otevřela. Sloninec nabízí samostatné stáje i společné vnitřní prostory, které slonům i v zimě umožňují pohyb. Uvnitř mají sloni vyhřívaný bazén.

Pravděpodobně nejstarším obyvatelem pražské zoo je samec želvy sloní santacruzské Eberhard von Leipziger Hauptbahnhof. Do zoo v Troji přišel z Lipska, může mu být okolo 80 let. Rozhodně je ale největším mezi želvami, které pražská zoo chová. Váží mezi 225 a 240 kilogramy.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist