https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/slovenske-muzeum-pripravilo-vystavu-gigantu-doby-ledove
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Slovenské muzeum připravilo výstavu gigantů doby ledové

20.2.2017 12:00 | BRATISLAVA (ČTK)
Jediným vystavovaným živočichem, který nepatří do rodu savců je obří pták Moa, jež se vyskytoval na Novém Zélandu.
Jediným vystavovaným živočichem, který nepatří do rodu savců je obří pták Moa, jež se vyskytoval na Novém Zélandu.
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | Joseph Smith / Wikimedia Commons
Expozici s modely zvířat doby ledové v životní velikosti připravilo ve svých prostorách Slovenské národní muzeum (SNM). Výstava kolekce děl, která jsou výsledkem spolupráce českých výtvarníků a paleontologů, bude pro veřejnost otevřena o nadcházejícím víkendu, informovalo muzeum. Kolekce byla vystavena i v České republice.
 
Medvěd jeskynní
Medvěd jeskynní
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | Anonym / Animal Pictures Archive

Dohromady 18 modelů vyhynulých zvířat ve skutečné velikosti bylo vytvořeno podle nejnovějších vědeckých poznatků. Jde o trojrozměrnou rekonstrukci obřích živočichů, kteří žili v různých částech země před desítkami až stovkami tisíc let.

Návštěvníci bratislavského Přírodovědného muzea si kromě známých savců, jako například mamuta, nosorožce srstnatého či medvěda jeskynního, budou moci prohlédnout i méně známá zvířata. Vystaveny budou také modely severoamerického velebobra či pozemního lenochoda. Jediným vystavovaným živočichem, který nepatří do rodu savců je obří pták Moa, jež se vyskytoval na Novém Zélandu. Expozice přiblíží i způsob jejich života.

Podle SNM je vystavená kolekce savců největší svého druhu ve střední Evropě. Výstava Giganti doby ledové potrvá v muzeu do 18. června.
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
Adrian Bobok
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist