https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/snimek-prasete-u-rimskych-popelnic-vstoupil-do-volebniho-boje
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Snímek prasete u římských popelnic vstoupil do volebního boje

18.1.2018 12:00 | PRAHA (ČTK)
To prase je v tom nevinně.
To prase je v tom nevinně.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | facebook.com
Italský politický a mediální svět na týden rozbouřila fotografie prasete mezi odpadky, kterou na facebooku zveřejnila šéfka pravicové strany Bratři Itálie Giorgia Meloniová. Zaútočila tak na římskou starostku Virginii Raggiovou z populistického Hnutí pěti hvězd, jejíž radnice se podle Meloniové nedokáže vypořádat s problémem odpadu. Později vyšlo najevo, že pašík patří člence římského mafiánského klanu Casamonica, napsal s odvoláním na Raggiovou server Il Fatto Quotidiano.
 

"Fakt, že volební kampaň dohnala Giorgii Meloniovou k tomu, aby zveřejnila fotografii prasete na ulici, se mi nelíbí. Politika by měla vypadat jinak. Zjistili jsme, že zvíře patří člence rodiny Casamonica. Ta místní policii přiznala, že jí pašík utekl předchozí den," uzavřela polemiku Raggiová.

Fotografie a později i video zvířete v ulicích římského předměstí vyvolaly živou diskusi v médiích a na sociálních sítích. Deník Libero Quotidiano středopravé orientace v jednom z titulků napsal, že římskou vlčici vystřídalo prase.

"Co to má znamenat? Může se snad prase prohrabávat v odpadcích u popelnic jen proto, že patří klanu Casamonica?" reagovala na vystoupení starostky strana Bratři Itálie. Raggiové její členové vzkázali, že by se za problémy s odpadem měla "stydět" a "hlavní město by se měla pokusit vyčistit".

Komik Gene Gnocchi pravici rozzuřil tvrzením, že zvíře se jmenuje Claretta Petacciová podle milenky Benita Mussoliniho.

"Clarettu, jejímž jediným hříchem byla láska k Mussolinimu, po jehož boku zemřela, nyní zavrženíhodně přirovnávají k praseti," reagoval pravicový deník Il Giornale.

Italské parlamentní volby se mají konat 4. března. Utkají se v nich tři hlavní politické bloky: strany pravého středu, strany levého středu a Hnutí pěti hvězd. Podle volebních průzkumů vede uskupení pravého středu, jež vytvořilo předvolební koalici. Ta by podle průzkumu Euromedia Research zveřejněného 16. ledna získala 39 procent hlasů, strany levého středu 19,7 procenta hlasů a Hnutí pěti hvězd 26,3 procenta hlasů.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist