https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/snimky-prirody-prihlasilo-do-souteze-czech-nature-photo-250-tvurcu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Snímky přírody přihlásilo do soutěže Czech Nature Photo 250 tvůrců

24.3.2022 11:11 | PRAHA (ČTK)
Od loňska se paralelně koná také soutěž pro školáky a studenty, těch se letos přihlásilo ještě více než profesionálů.
Od loňska se paralelně koná také soutěž pro školáky a studenty, těch se letos přihlásilo ještě více než profesionálů.
Licence | Volné dílo (public domain)
Téměř 2300 fotografií přihlásilo 250 autorů do soutěže Czech Nature Photo, v níž soutěží snímky přírody. Od loňska se paralelně koná také soutěž pro školáky a studenty, těch se letos přihlásilo ještě více než profesionálů. Celkem 272 mladých autorů poslalo téměř 1500 snímků, nejmladší autorce bylo pět let. Mezinárodní porota nominovala snímky v 11 kategoriích, z nichž vybere vítěze, které oznámí 3. května. ČTK o tom dnes za pořádající společnost Czech Photo informovala Anna Vacková.
 

"Máme radost, že zájem o soutěž neklesá a též kvalita zaslaných prací si nezadá s minulými ročníky. Letos byla navíc udělená i speciální cena Czech Photo za mimořádný projekt – sérii Tomáše Grima zachycující případ prvního zaznamenaného hnízdění výrečka malého v městském prostředí," uvedl Michal Krause, manažer soutěže Czech Nature Photo. Porotce podle něj zaujal unikátní příběh této malé sovy, která se v české přírodě vyskytuje velmi vzácně, a její o to překvapivější volba hnízdiště.

Pod vedením fotografa přírody Igora Mikuly v porotě zasedli španělská fotografka divoké přírody Marina Canoová, filmař a dokumentarista Jan E. Svatoš, ředitelka Czech Photo Veronika Souralová a ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch. Soutěž a výstavu Czech Nature Photo pořádá Czech Photo Centre.

V soutěži je šest hlavních kategorií: Savci, Ptáci, Plazi, obojživelníci a podvodní život, Bezobratlí, Rostliny a houby a Krajina. Autoři mohli snímky přihlásit i do speciálních kategorií Série, Zvířata v lidské péči, Příroda v Praze a do kategorie Cena za nejlepší fotografii české přírody. Pod patronací pražské zoologické zahrady byla vypsána kategorie Zvířata ve svém prostředí.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist