https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/sobotka-chce-ve-snemovne-stihnout-ratifikace-parizske-klimaticke-dohody
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Sobotka chce ve Sněmovně stihnout ratifikaci Pařížské klimatické dohody

11.7.2017 14:40 | PRAHA (ČTK)
Pařížská klimatická dohoda budí mezi poslanci spory. Ani po čtyřech dosavadních pokusech ji nepropustili k projednání výborům. Předmětem debat je mimo jiné závaznost a důsledky dohody, která signatáře zavazuje ke snižování emisí skleníkových plynů. / ilustrační foto
Pařížská klimatická dohoda budí mezi poslanci spory. Ani po čtyřech dosavadních pokusech ji nepropustili k projednání výborům. Předmětem debat je mimo jiné závaznost a důsledky dohody, která signatáře zavazuje ke snižování emisí skleníkových plynů. / ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Vlada.cz
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) chce do konce volebního období ve Sněmovně stihnout ratifikaci pařížské klimatické dohody. Novinářům po dnešním jednání o sportovních dotacích řekl, že by byl nerad, kdyby se dohoda stala obětí přetlačování poslanců. Spoléhá se, že se na schválení dohody shodla koaliční rada ČSSD, ANO a KDU-ČSL.
 

"Vycházím z toho, na čem jsme se dohodli na koaliční radě. Všechny strany potvrdily, že klimatická dohoda je prioritou vládní koalice pro poslední dny, které ještě budeme trávit ve Sněmovně," řekl Sobotka.

Premiér však připustil, že už poslancům nezbývá příliš času. "Máme červencovou schůzi a pak jednání na začátku září," řekl. Ve Sněmovně se přitom podle něj bude odehrávat přetlačovaná. "Byl bych ale nerad, aby obětí té přetlačované mezi poslaneckými kluby byla ratifikace pařížské dohody," řekl.

Pařížská klimatická dohoda budí mezi poslanci spory. Ani po čtyřech dosavadních pokusech ji nepropustili k projednání výborům. Předmětem debat je mimo jiné závaznost a důsledky dohody, která signatáře zavazuje ke snižování emisí skleníkových plynů. Podle Sobotky by byla ostuda, kdyby Česko během tohoto volebního období ratifikaci nedokončilo.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist