https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/sokolov-rozda-obyvatelum-kompostery-a-tasky-na-trideny-odpad
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Sokolov rozdá obyvatelům kompostéry a tašky na tříděný odpad

25.9.2018 00:19 | SOKOLOV (ČTK)
Obyvatelé Sokolova mohou požádat město o kompostér k rodinnému domku nebo opakovaně použitelné tašky na separovaný odpad.
Obyvatelé Sokolova mohou požádat město o kompostér k rodinnému domku nebo opakovaně použitelné tašky na separovaný odpad.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | sokolov.cz
Obyvatelé Sokolova mohou požádat město o kompostér k rodinnému domku nebo opakovaně použitelné tašky na separovaný odpad. Z dotace z evropských fondů pořídlo město za dva miliony korun 500 kompostérů, tašky na tříděný odpad může zdarma získat 1000 lidí. Včera řekla místostarostka Sokolova Renata Oulehlová (ANO).
 

"Město Sokolov reagovalo na výzvy obyvatel města a pořídili jsme pro ně z dotace kompostéry a tašky na tříděný odpad. Lidé s trvalým bydlištěm v Sokolově už si nyní na městském úřadě mohou žádat jak o kompostéry, tak o tašky," řekla Oulehlová.

Sadu tří tašek na papír, sklo a plast mohou občané získat oproti podpisu na odboru správy majetku. Tašky město pořídilo ve spolupráci se společností Eko-kom. Modrá, zelená a žlutá taška odpovídají barvám kontejnerů na tříděný odpad a umožní lidem přehledně třídit odpad v domácnosti.

Zdarma mohou obyvatelé Sokolova získat také kompostér o objemu 1380 litrů. Žádost o jeho vypůjčení si mohou stáhnout na webových stránkách města nebo vyzvednout na podatelně městského úřadu. S městem podepíšou smlouvu o výpůjčce, po uplynutí doby udržitelnosti projektu přejdou kompostéry bezúplatně do vlastnictví občanů. Město už na kompostéry eviduje prvních 70 žádostí, doplnil starosta Sokolova Jan Picka (ČSSD).

O domácí kompostéry byl v posledních letech velký zájem v dalších městech v Karlovarském kraji, například v Chebu nebo Ostrově. Využívají je především obyvatelé rodinných domů nebo zahrádkáři. Sokolov, kde velká část obyvatel bydlí na sídlištích, s jejich pořízením váhal. Kompostéry pomáhají snižovat podíl biologicky rozložitelné složky v komunálním odpadu, kde někdy tvoří až 60 procent.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist