https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/sokolov-zahajil-odstrel-divokych-prasat-mestu-pusobi-skody
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Sokolov zahájil odstřel divokých prasat, městu působí škody

25.10.2019 00:16 | SOKOLOV (ČTK)
Sokolov zahájil odstřel divokých prasat, která způsobují městu již několik let značné problémy. / Ilustrační foto
Sokolov zahájil odstřel divokých prasat, která způsobují městu již několik let značné problémy. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Sokolov zahájil odstřel divokých prasat, která způsobují městu již několik let značné problémy. Momentálně se tam vyskytuje okolo 80 divočáků. Škody, které způsobili, radnice předběžně odhaduje na 100.000 korun. Odstřel, který zajistí myslivci, se odehrává v odlehlých částech města, řekl včera mluvčí Sokolova Vladimír Meluzín.
 

Divoká prasata, která se dlouhodobě vyskytují v obydlených částech města, podle Meluzína rozrývají městské parky a zahrádkářské kolonie a ohrožují obyvatele a jejich psy. Sokolov nejdřív vyzkoušel všechny humánní prostředky k odlákání černé zvěře, uvedl mluvčí. "Vyzkoušeli jsme už úplně všechno, elektrické ohradníky, pachové odpuzovače, ale divočáci už nereagují na nic, už si na to zvykli," řekla také starostka Sokolova Renata Oulehlová (ANO). Pořízení čtyř plašičů stálo přes 100.000 korun, 50.000 korun dostalo město jako příspěvek od Karlovarského kraje.

Neosvědčily se ani chemické a ultrazvukové plašiče. Městští strážníci černou zvěř odstřelovat nesmějí, divočáky pouze zahánějí. Podle místostarosty Jana Picky (ČSSD) jsou v Sokolově určena zatím dvě místa, kde již divočáky myslivci odstřelují. Kvůli bezpečnosti město nechce říct, o jaká místa jde, aby to nelákalo zvědavce.

Sokolov není jediným městem, kde černá zvěř škodí. Potíže dlouhodobě způsobují například v nedalekém Královském Poříčí nebo Lokti. V Bukovanech nedávno na odstřel využili profesionálního lovce.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist