https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/soud-v-kauze-obchodu-s-tygrimi-tely-komplikuje-nemoc-preparatora
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Soud v kauze obchodu s tygřími těly komplikuje nemoc preparátora

6.8.2020 01:09 | LIBEREC (ČTK)
Soud se týká tří úhynů tygrů z chovu provozovatele zooparků u Prahy a Doks na Českolipsku Ludvíka Berouska.
Soud se týká tří úhynů tygrů z chovu provozovatele zooparků u Prahy a Doks na Českolipsku Ludvíka Berouska.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Celní správa
Odvolací soud v Liberci musel i v úterý zrušit líčení v kauze nelegálního zabíjení tygrů a obchodu s částmi jejich těl. Jde o tři úhyny tygrů z chovu provozovatele zooparků u Prahy a Doks na Českolipsku Ludvíka Berouska. Stejně jako v předchozím půl roce se soud nekonal kvůli nemoci obžalovaného preparátora Miloše Hrozínka. Soud proto nechá přezkoumat jeho zdravotní stav. "Bude posuzována jeho schopnost se vůbec účastnit veřejného zasedání," řekl soudce Lukáš Korpas.
 

Loni soud v České Lípě nepravomocně uložil Hrozínkovi tři roky vězení, Berousek byl potrestán dvouletým podmíněným trestem se zkušební dobou na čtyři roky a peněžitým trestem 338 000 korun. Odběratel produktů z tygřích těl, Vietnamec Xuan Vu Le, byl potrestán dvouletou podmínkou s čtyřletým odkladem. Proti verdiktu se odvolal státní zástupce i Hrozínek a Berousek. Za neoprávněné nakládání s chráněnými zvířaty hrozilo obžalovaným až pět let vězení. Státní zástupce pro obžalovaného Vietnamce navrhoval vyhoštění, pro Berouska podmíněný trest a pro Hrozínka pětileté vězení. Obhajoba žádala u okresního soudu zproštění, případně posouzení případu v přestupkovém řízení.

V případu jde o tři předloňské úhyny tygrů z Berouskova chovu. Podle pitvy jeden zemřel na následky střelného poranění. Jeden projektil nalezl veterinář v krční páteři a druhý pod lopatkou. Berousek mrtvé tygry předával preparátorovi, od něhož části tygřích těl odebíral Xuan Vu Le. Podle policie preparátor tygří těla zpracovával spolu s Vietnamcem na masox nebo tygří víno, které jsou ve vietnamské komunitě žádané. Xuan Vu Le je prodával i v pražské tržnici Sapa. Státní zástupce je přesvědčen, že šlo o organizovanou skupinu, obžalovaní to ale odmítají.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist