https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/sousede-kladenske-elektrarny-dostanou-financni-vyrovnani
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Sousedé kladenské elektrárny dostanou finanční vyrovnání

6.9.2000 11:20 | KLADNO (ČIA)
Obyvatelé kladenských čtvrtí Dubí a Dříň, kteří bydlí v těsném sousedství nové elektrárny, se s největší pravděpodobností dočkají finančního vyrovnání za hluk, který zařízení způsobuje.
 

Podle ředitele provozující společnosti ECK Generating Oldřicha Tichého chce vedení firmy na říjnové valné hromadě podat návrh na poskytnutí dvou milionů korun ve prospěch projektů zlepšujících okolní životní prostředí. "Je dobře, že se nám poměrně brzy podařilo najít způsob, jak nahradit původně slíbené zlevněné dodávky elektrické energie, které nejsme schopni z technických důvodů realizovat," konstatoval Tichý.

Zmíněné peníze poukáže firma na účet městského úřadu. O jejich využití však rozhodnou sami obyvatelé. Ti si na hlučný provoz elektrárny stěžují již více než rok.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist