https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/spanelsti-hasici-zastavili-sireni-pozaru-u-valencie
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Španělští hasiči zastavili šíření požáru u Valencie

26.3.2023 00:57 | MADRID (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Španělští hasiči oznámili, že se jim podařilo zabránit dalšímu šíření prvního letošního rozsáhlého požáru v zemi. Ten vypukl ve čtvrtek severně od Valencie, dosud sežehl více než než 4000 hektarů lesa a donutil asi 1500 obyvatel opustit domovy, informovala agentura Reuters.
 

Neobvykle suchá zima v některých částech jižní Evropy vyvolala obavy z opakování roku 2022, kdy požáry zachvátily celkovou plochu 785.000 hektarů. Podle statistik Evropské komise to byl více než dvojnásobek oproti ročnímu průměru za posledních 16 let. Jen ve Španělsku, které se po třech letech podprůměrných srážek potýká s dlouhodobým suchem, loni 493 požárů zničilo rekordních 307 000 hektarů půdy.

Více než 500 hasičů podporovaných 20 letadly a vrtulníky se snaží o to, aby dostali pod kontrolu požár poblíž u obce Villanueva de Viver v regionu Valencie, uvedly v sobotu záchranné služby. Podle nich se jim už podařilo docílit toho, aby se plameny přestaly šířit do dalších oblastí.

Podle regionálních novin Las Provincias se policie domnívá, že požár mohla způsobit jiskra ze stroje na sběr chrastí. Evakuováno bylo osm obcí, uvedla regionální ministryně vnitra Gabriela Bravoová.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist