https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/spolecnost-rema-system-opousti-bratri-benesove-nahradi-je-dosavadni-manazeri
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Společnost Rema Systém opouští bratři Benešové, nahradí je dosavadní manažeři

12.12.2022 15:30 | PRAHA (ČTK)
REMA Systém patří k takzvaným kolektivním systémům, které jsou financované z recyklačních poplatků placených spotřebiteli při nákupu praček, lednic, televizorů, počítačů, tiskáren, mobilních telefonů a dalších přístrojů.
REMA Systém patří k takzvaným kolektivním systémům, které jsou financované z recyklačních poplatků placených spotřebiteli při nákupu praček, lednic, televizorů, počítačů, tiskáren, mobilních telefonů a dalších přístrojů.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Společnost REMA Systém, která se zabývá sběrem a recyklací vysloužilých elektrických zařízení, mění své vedení. Odcházejí z něj bratři David a Karel Benešové, kteří stáli u zrodu značky a firmu řídili v posledních 17 letech. Společnost nově povedou odborníci na zpětný odběr elektroodpadu, kteří jsou se značkou dlouhodobě spjatí a působí na manažerských pozicích.
 

Bratři Benešové byli 7. prosince na valné hromadě REMA Systému odvoláni z představenstva firmy, vyplývá z obchodního rejstříku. Z předchozího vedení zůstala v představenstvu Veronika Šmejkalová, která ho nově vede. Členy představenstva jsou od 7. prosince David Chytil a Ondřej Rybyšar.

"Kvůli našim úspěšným aktivitám jsme se stali trnem v oku mnoha velkých monopolních hráčů," uvedl David Beneš. Odchází po dohodě s akcionáři, že to je pro REMA Systém správná cesta, dodal. Podle firmy Beneš opouští obor odpadového hospodářství a nově se bude věnovat energetice.

Davida a Karla Beneše a s nimi také firmu REMA Systém v minulosti stíhala policie kvůli podezření z krácení daně prostřednictvím reklamy přes ostravskou firmu Propag-Storm, uvedl dříve server Ekonomický deník. Stíhání bratrů Benešů i společnosti na podzim 2019 zrušilo Nejvyšší státní zastupitelství. Server iDNES.cz koncem minulého měsíce napsal, že policie bratrům Benešům obstavila jejich pozemky a rodinné domy.

Mezi REMA Systémem a konkurenčními systémy recyklace předloni vyvolal spory odběr vysloužilých elektrozařízení značky Samsung. REMA Systém se také bránil proti vyjádření ministerstva životního prostředí, že uvedl nepravdivé údaje, aby splnil podmínky licence k provozování kolektivního sběru elektroodpadu. Do hledáčku médií se společnost dostala i kvůli sponzorským darům pro vládní hnutí STAN.

"REMA Systém nyní úspěšně dokončuje proces recertifikace, který odpovídá požadavkům ministerstva životního prostředí," uvedl Chytil. Všechny aktivity společnosti podle něj pokračují, služby klientům budou nadále zajištěny v plném rozsahu.

REMA Systém zajišťuje zpětný odběr a recyklaci vysloužilých elektrozařízení od roku 2005. Mezi klíčové partnery patřily letos Alza.cz, eD system, Konica Minolta, AT Computers, LKQ, Mountfield, Philip Morris ČR, společnost SWS nebo Samsung, uvedla firma.

REMA Systém patří k takzvaným kolektivním systémům, které jsou financované z recyklačních poplatků placených spotřebiteli při nákupu praček, lednic, televizorů, počítačů, tiskáren, mobilních telefonů a dalších přístrojů. Ve stejném oboru v ČR působí také společnosti Elektrowin a Asekol, který před čtyřmi lety koupil další konkurenční systém Retela.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist