https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/spolek-chce-regulaci-rozvoje-prumyslove-zony-v-mnichove-hradisti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Spolek chce regulaci rozvoje průmyslové zóny v Mnichově Hradišti

9.7.2019 00:21 | MNICHOVO HRADIŠTĚ (ČTK)
Autoři petice proti vzniku rozsáhlého logistického areálu v Mnichově Hradišti na Mladoboleslavsku založili spolek, jehož cílem je regulace rozvoje průmyslové zóny a ochranu životního prostředí ve městě. / Ilustrační foto
Autoři petice proti vzniku rozsáhlého logistického areálu v Mnichově Hradišti na Mladoboleslavsku založili spolek, jehož cílem je regulace rozvoje průmyslové zóny a ochranu životního prostředí ve městě. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Autoři petice proti vzniku rozsáhlého logistického areálu v Mnichově Hradišti na Mladoboleslavsku založili spolek, jehož cílem je regulace rozvoje průmyslové zóny a ochranu životního prostředí ve městě. Informovali o tom včera. Podle veřejné odpovědi starosty Ondřeje Lochmana (Žijeme pro Hradiště) na otevřený dopis petičního výboru investor záměry zastavil a společným cílem vedení města i iniciátorů petice je regulace průmyslové zóny.
 

Petici proti plánované výstavbě logistických gigantů na kraji Mnichova Hradiště podepsaly více než tři tisíce lidí. V průmyslové zóně měl vzniknout nový logistický areál. Podle informačního systému Cenia už loni zástupce investora požádal o ukončení řízení, jehož součástí by bylo získání posudku vlivu na životní prostředí. Podle podporovatelů petice se plány s plochou různě mění, ale obavy zůstávají. Riziky jsou dle nich například devastace orné půdy, dopravní zatížení, znečištění ovzduší, zvýšení hluku, zhoršení vodního hospodářství a mikroklimatu a podobně.

Iniciátoři petice minulý týden založili spolek. "Založení spolku na ochranu přírody a krajiny je logickým vyústěním našeho počínání," uvedl předseda spolku Jan Štrojsa.

Petici její iniciátoři připojili k výzvě určené starostovi a dalším zastupitelům. Požadují v ní vydání územního opatření o stavební uzávěře a úpravu návrhu územního plánu, která by zamezila výstavbě rozsáhlých logistických areálů v Mnichově Hradišti.

Město podle starosty v nejbližší době nechá vytvořit různé scénáře regulace i s vyhodnocením případných právních rizik. Mohlo by teoreticky jít například o žaloby majitelů pozemků, pokud by regulace snížila hodnotu jejich nemovitostí. "Pokud nebude v zastupitelstvu města při rozhodování dosaženo většinové shody, jak řešit budoucnost této části města, jsem připraven navrhnout zastupitelstvu vyhlášení místního referenda o všech rozvojových zónách v Mnichově Hradišti," dodal ve vyjádření Lochman.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist