https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/sprava-krnap-bude-testovat-zamestnance-pri-vstupu-na-pracoviste
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Správa KRNAP bude testovat zaměstnance při vstupu na pracoviště

5.3.2021 01:32 | VRCHLABÍ (ČTK)
Správa KRNAP funguje za přísných hygienických pravidel. Hlavní budova je pro návštěvy až na výjimky uzavřena, správa při komunikaci preferuje elektronický či telefonický kontakt, jsou omezené úřední hodiny.
Správa KRNAP funguje za přísných hygienických pravidel. Hlavní budova je pro návštěvy až na výjimky uzavřena, správa při komunikaci preferuje elektronický či telefonický kontakt, jsou omezené úřední hodiny.
Foto | Martin2035 / Wikimedia Commons
Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) zahájí plošné testování zaměstnanců na koronavirus v pátek 5. března. Tato příspěvková organizace Ministerstva životního prostředí ČR má v současnosti zhruba 240 stálých zaměstnanců. Správa národního parku objednala zásobu testů na celý měsíc, tedy zhruba 2000 testů. Testování bude probíhat na všech územním pracovištích Správy KRNAP.
 

"Zaměstnanci se budou testovat dvakrát týdně. Zatím to jde z našeho rozpočtu, budeme jednat se zřizovatelem o kompenzacích," řekl ČTK mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný.

Už v minulém týdnu se nechaly dobrovolně otestovat na covid-19 desítky zaměstnanců Správy KRNAP. Testování pracovníků národního parku ve Vrchlabí zajistila Střední zdravotnická škola v Trutnově.

"Testování během dvou dnů prošlo 90 zaměstnanců, dva kolegové byli pozitivní. Přistupujeme k tomu zodpovědně, snažíme se o co největší prevenci," řekl Drahný.

Správa KRNAP funguje za přísných hygienických pravidel. Hlavní budova je pro návštěvy až na výjimky uzavřena, správa při komunikaci preferuje elektronický či telefonický kontakt, jsou omezené úřední hodiny. "Máme dlouhodobě nastavené střídaní směn na klíčových pracovištích, typu ekonomická sekce. Kdo může, pracuje z domu," řekl ČTK Drahný.

Firmy nad 250 zaměstnanců musely začít s jejich testováním dnes, zaměstnanci mají povinnost se mu podrobit. Testy musejí mít velké podniky u všech pracovníků hotové do 12. března. Společnosti s 50 až 249 zaměstnanci budou muset s testováním začít v pátek a dokončit ho nejpozději 15. března.

KRNAP vznikl v roce 1963 a společně s polským parkem tvoří největší chráněnou přírodní oblast ve střední Evropě. KRNAP se i s ochranným pásmem rozkládá na 55.000 hektarech.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist