https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/sprava-krnap-obnovila-uredni-hodiny-chysta-otevreni-muzei-a-infocentra
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Správa KRNAP obnovila úřední hodiny, chystá otevření muzeí a infocentra

21.4.2020 00:13 | VRCHLABÍ (ČTK)
Nadále musí návštěvníci správy NP KRNAP dodržovat mimořádná opatřením. / Ilustrační foto
Nadále musí návštěvníci správy NP KRNAP dodržovat mimořádná opatřením. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Správa KRNAP
Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) uvolňuje koronavirová opatření. Od včerejška začala fungovat ve stejných úředních hodinách jako před vyhlášením nouzového stavu. Zejména jde o odbor státní správy, sdělili včera zástupci Správy KRNAP. Muzea Správy KRNAP pravděpodobně otevřou 26. května a infocentra 8. června.
 

"Přestože úřední hodiny na Správě KRNAP byly obnoveny v původním rozsahu, prosíme naše partnery, aby upřednostňovali komunikaci prostřednictvím telefonu a e-mailu nebo využívali naši datovou schránku," uvedl mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný.

Nadále musí návštěvníci správy NP dodržovat mimořádná opatřením, jako třeba mít zakryté horní cesty dýchací nebo dodržovat minimálně dvoumetrové rozestupy od dalších klientů a zaměstnanců Správy KRNAP.

Novinkou je i to, že od včerejška je opět otevřen Polský Karkonoski Park Narodowy, informovali včera zástupci Správy KRNAP. Na polské straně Krkonoš jsou nadále uzavřeny některé turistické cesty. Stále také není možné překračovat v Krkonoších hranici.

V Krkonoších kvůli koronaviru předčasně skončila zimní sezona v polovině března, od té doby jsou zavřené hotely, penziony, restaurace, horské boudy, nejezdí lanovka na Sněžku a další atrakce.

KRNAP vznikl v roce 1963 a společně s polským parkem tvoří největší chráněnou přírodní oblast ve střední Evropě. KRNAP se i s ochranným pásmem rozkládá na 55.000 hektarech.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist