https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/stane-se-polabi-krajinou-unesco
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Stane se Polabí krajinou UNESCO?

29.11.1999 20:00 | PRAHA (EkoList)
Přání, aby UNESCO prohlásilo přírodní a kulturní krajinu Labe za součást světového dědictví lidstva, vyjádřili v pondělí 29. listopadu na vernisáži putovní výstavy Živoucí Labe její iniciátoři a současně autoři stejnojmenného projektu. Tato výstava, která již putovala po Německu, je nyní do 15. prosince k vidění v prostorách centra Labyrint světa a ráj srdce v Haštalské ulici č. 17 v Praze. Pořádá ji nadace Deutsche Umwelthilfe (DUH) ve spolupráci s ekologickým sdružením Tereza. Výstava je podporovaná českým i německým ministerstvem životního prostředí a má poskytnout lidem z okolí Labe informace o významu a kráse polabské krajiny.
 

Libor_Ambrozek

Vernisáže výstavy Živoucí Labe se zúčastnil mimo jiné poslanec Libor Ambrozek (KDU-ČSL), který významně přispěl k prosazení vzniku NP České Švýcarsko.(Na fotografii první zleva) Foto: Kateřina Ondřejová/EkoList

Projekt Živoucí Labe existuje již od roku 1997 a spolupracuje na něm více než 400 aktivních ekologických skupin. Řeka Labe by se také měla pozvolna stát symbolem česko-německé spolupráce.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist