https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/starosta-chorvatskeho-zahrebu-uklizel-mesto-od-odpadku-po-stavce-popelaru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Starosta chorvatského Záhřebu uklízel město od odpadků po stávce popelářů

27.1.2023 10:40 | ZÁHŘEB (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Starosta Záhřebu Tomislav Tomašević se v oděvu pracovníků komunálních služeb vydal uklízet chorvatskou metropoli od nahromaděných odpadků. Učinil tak poté, co ve čtvrtek skončila několikadenní stávka popelářů. Informoval o tom deník Jutarnji list.
 

Pracovníci svozu odpadu v Záhřebu ve čtvrtek po poledni ukončili v pondělí spontánně započatý protest za vyšší mzdy a lepší pracovní podmínky. Ulice chorvatského hlavního města byly v tu dobu již zavaleny hromadami odpadků. Spouštěčem stávky bylo propuštění tří popelářů za to, že řádně netřídili odpad.

Tomašević uvedl, že cílem jeho akce bylo "lépe pochopit práci popeláře". Podle deníku Jutarnji list vykonával roli pomocného úklidového pracovníka několik hodin. Novináři ho zastihli, jak ve svítivě žluté kombinéze vybírá na jednom ze záhřebských sídlišť pytle z nevábně vypadajícího popelnicového boxu. Sáhnout "až na dno kontejneru" mu prý nečinilo potíže.

Levicově zelený politik Tomašević se v minulých dnech osobně vložil do vyjednávání o ukončení stávky. Ve čtvrtek oznámil, že protestujícím popelářům slíbil, že budou okamžitě splněny jejich nenaléhavější požadavky, včetně zvýšení mezd. O dalších požadavcích se má teprve jednat. Firma zajišťující komunální služby v Záhřebu výpovědi tří pracovníků stáhla.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist