https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/starosta-lvovu-chce-kvuli-odpadu-vyhlasit-stav-nouze
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Starosta Lvovu chce kvůli odpadu vyhlásit stav nouze

16.5.2017 09:00 (ČTK)
Odpadková krize přitom ve Lvově vládne od června 2016, kdy město kvůli požáru místní skládku zavřelo. Sadovyj se tak nejednou obracel k představitelům jiných ukrajinských měst o pomoc při vývozu odpadu. / ilustrační foto
Odpadková krize přitom ve Lvově vládne od června 2016, kdy město kvůli požáru místní skládku zavřelo. Sadovyj se tak nejednou obracel k představitelům jiných ukrajinských měst o pomoc při vývozu odpadu. / ilustrační foto
Starosta západoukrajinského města Lvov Andrij Sadovyj chce vyhlásit stav nouze kvůli více než sedmi tisícům tun odpadu, který se zde nahromadil. Město podle Sadového nemá kam odpad vyvážet, napsala včera agentura Interfax.
 

V dubnu podepsali starostové 20 měst z Lvovské oblasti, lvovská regionální rada a lvovské zastupitelství memorandum ohledně vývozu odpadu z města. V něm se starostové zavázali po dobu dvou let přijímat odpad ze Lvova. Podle Sadového však v současné době celkem 80 tun lvovského odpadu denně přijímají pouze tři města.

"V současné době je ve městě přes sedm tisíc tun odpadu, který jen tak leží na ulicích a který není kam odvážet přesto, že se na území celé Ukrajiny nachází tisíce skládek. Všichni tvrdí, že problém neexistuje. Podepsali memorandum, vše vyřešeno. Bohužel, memorandum nefunguje tak, jak jsme předpokládali," řekl Sadovyj.

Dalším krokem je podle Sadového vyhlášení stavu nouze ve městě. Takové rozhodnutí však může vydat pouze vláda.

Odpadková krize přitom ve Lvově vládne od června 2016, kdy město kvůli požáru místní skládku zavřelo. Sadovyj se tak nejednou obracel k představitelům jiných ukrajinských měst o pomoc při vývozu odpadu. Většina z nich však z technických důvodů nemá kapacitu na to, aby přijímala nadměrné množství odpadu. Problémy s nevyvážením odpadu tak v létě vyústily až do potyček mezi policií a demonstranty.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist