https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/stat-o-880-milionu-korun-navysil-dotace-pro-zemedelce
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Stát o 880 milionů korun navýšil dotace pro zemědělce

10.11.2017 05:33 | PRAHA (ČTK)
Ministerstvo zemědělství navýšilo peníze pro potravináře a zemědělce v dotačním evropském rozvojovém programu o 880 milionů korun.
Ministerstvo zemědělství navýšilo peníze pro potravináře a zemědělce v dotačním evropském rozvojovém programu o 880 milionů korun.
Ministerstvo zemědělství navýšilo peníze pro potravináře a zemědělce v dotačním evropském rozvojovém programu o 880 milionů korun. Ve středu o tom úřad informoval v tiskové zprávě. Celkem tak v podzimním kole přerozdělí zhruba čtyři miliardy korun. Zemědělci si v programu zažádali o projekty za 9,3 miliardy korun.
 

Navýšení je na investice do zemědělských podniků a pro projekty na lepší zpracování a uvádění na trh zemědělských produktů. "Kvůli velkému převisu žádostí jsem se rozhodl podporu z Programu rozvoje venkova zvýšit o přibližně 880 milionů korun. Snahou bylo výrazněji podpořit zejména malé zemědělce, kteří si podávají žádosti o projekty do jednoho milionu korun a hospodaří na maximálně 150 hektarech. Úspěšnost v jednotlivých záměrech u zemědělských investic tak neklesne pod 25 procent, přičemž u malých zemědělců dosáhne 40 procent," uvedl ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Převis poptávky byl i dříve. V předchozím kole stát chtěl přerozdělit 4,6 miliardy korun, zemědělci a potravináři žádali 9,2 miliardy Kč. Nejvíc peněz chtěli na modernizace. Nakonec bylo schváleno k přerozdělení 5,7 miliardy korun.

Z programu rozvoje venkova budou moci zemědělci do roku 2020 čerpat téměř 97 miliard korun. Podíl českého rozpočtu na programu je 35 procent, zbytek jsou evropské peníze.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist