https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/stat-rozdeli-60-milionu-kc-na-snizovani-zapachu-z-podniku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Stát rozdělí 60 milionů Kč na snižování zápachu z podniků

3.4.2017 08:30 | PRAHA (ČTK)
Minimální výše dotace je 100.000 korun, maximální deset milionů. Maximální výše dotace na jeden projekt může dosáhnout až 60 procent z celkových způsobilých výdajů.
Minimální výše dotace je 100.000 korun, maximální deset milionů. Maximální výše dotace na jeden projekt může dosáhnout až 60 procent z celkových způsobilých výdajů.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Firmy a provozy mohou získat 60 milionů korun na snížení zápachu a emisí těžkých kovů. Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí (SFŽP) vyhlásily výzvu na tato opatření a firmy, obce, kraje, výzkumné instituce, neziskové organizace nebo státní podniky mohou žádat o dotace od 3. dubna do 27. září. ČTK to v pátek sdělila mluvčí ministerstva Petra Roubíčková.
 

Obdobnou výzvu ministerstvo vyhlásilo před rokem, kdy na ni vyčlenilo 50 milionů korun. "Zájem o opatření v první výzvě předčil očekávání. Proto letos pokračujeme s nabídkou zejména pro podniky či obce na dovybavení provozů sofistikovanými technologiemi na odstraňování emisí pachu i těžkých kovů nad rámec toho, co jim předepisuje evropská i národní legislativa," uvedl ministr životního prostředí Richard Brabec.

Z vyčleněných 60 milionů korun je polovina určena na snížení emise těžkých kovů, druhých 30 milionů je na snížení a odstranění zápachu.

Žadatelé mohou dostat příspěvek například na pořízení technologií a změny technologických postupů, jako je odsávání odpadního plynu s následným čištěním pomocí biofiltrů, biopraček nebo plazmového čištění. Podle ředitele SFŽP Petra Valdmana má výzva podpořit i projekty na snížení emisí těžkých kovů jako jsou olovo, arsen, kadmium, nikl a rtuť.

Minimální výše dotace je 100.000 korun, maximální deset milionů. Maximální výše dotace na jeden projekt může dosáhnout až 60 procent z celkových způsobilých výdajů. Veškeré informace potřebné k získání dotace jsou na webu Státního fondu životního prostředí.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist