https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/staty-usa-zaluji-vladu-za-omezeni-ochrany-zivotniho-prostredi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Státy USA žalují vládu za omezení ochrany životního prostředí

6.4.2017 08:00 (ČTK)
Žalobu proti regulacím, jimiž chce Bílý dům omezit ochranu životního prostředí, podalo 17 amerických států od Kalifornie na západě po Vermont na východě a přidaly se k ní i některé okresy a města.
Žalobu proti regulacím, jimiž chce Bílý dům omezit ochranu životního prostředí, podalo 17 amerických států od Kalifornie na západě po Vermont na východě a přidaly se k ní i některé okresy a města.
Sedmnáct amerických států podalo žalobu proti regulacím, jimiž chce Bílý dům omezit ochranu životního prostředí ve prospěch těžby surovin a vytváření nových pracovních míst. Oznámila to dnes agentura Reuters. Podle Erika Schneidermana, generálního prokurátora státu New York, který žalobu vede, je Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) ze zákona povinna omezovat škodlivé emise uhelných elektráren.
 

Prezident Donald Trump koncem března vydal exekutivní nařízení, které ruší či omezuje regulaci zavedenou jeho předchůdcem v úřadu Barackem Obamou k ochraně životního prostředí. Terčem je hlavně Obamův Plán čisté energie, který zavazoval tepelné elektrárny k omezení škodlivých emisí do roku 2030 o třetinu stavu z roku 2005. Zlikvidovat tento plán má teď podle dekretu právě EPA.

Podle žaloby amerických států je vláda povinna regulovat emise skleníkových plynů, které podle mnoha vědců způsobují klimatické změny. Trump tvrdí, že tyto regulace nemají velký efekt, podvazují rozvoj amerického průmyslu a připravují Američany o práci.

Žalobu podalo 17 amerických států od Kalifornie na západě po Vermont na východě a přidaly se k ní i některé okresy a města.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist