https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/stavba-zeleznicniho-koridoru-na-jihu-cech-zacne-v-roce-2003
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Stavba železničního koridoru na jihu Čech začne v roce 2003

3.11.2000 17:10 | ČESKÉ BUDĚJOVICE (ČIA)
Další významnou investiční akcí ministerstva dopravy na jihu Čech bude výstavba železničního koridoru Praha - České Budějovice - Linec. V Českých Budějovicích o tom hovořil ministr dopravy Jaromír Schling. "Chceme, aby stavba byla zahájena v roce 2003, dokončena by měla být nejpozději v roce 2008. Při plánované projektové rychlosti 120 kilometrů v hodině pro nákladní dopravu a 160 kilometrů v hodině pro osobní dopravu mají celkové náklady dosáhnout třiceti miliard korun," dodal ministr Schling.
 
<p>
reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist