https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/stellantis-na-trh-uvedla-svou-prvni-plne-elektrickou-velkou-dodavku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Stellantis na trh uvedla svou první plně elektrickou velkou dodávku

3.5.2021 00:25 | ŘÍM (ČTK)
Skupina Stellantis má v plánu do roku 2025 nabídnout elektrické verze téměř všech modelů prodávaných v Evropě.
Skupina Stellantis má v plánu do roku 2025 nabídnout elektrické verze téměř všech modelů prodávaných v Evropě.
Foto | Stribrohorak / Wikimedia Commons
Automobilová skupina Stellantis na trh uvedla svou první plně elektrickou velkou dodávku Fiat e-Ducato. Koncern se snaží rozšířit nabídku elektrických a hybridních vozů, napsala agentura Reuters. Elektrická dodávka e-Ducato na jedno nabití ujede zhruba 370 kilometrů. Skupina chce letos představit další obdobné vozy značek Peugeot, Opel a Citroën.
 

Skupina Stellantis má v plánu do roku 2025 nabídnout elektrické verze téměř všech modelů prodávaných v Evropě. Automobilový průmysl čelí tlakům regulačních úřadů, které v Evropě a Číně tlačí na přechod k bezemisním vozům.

Auta e-Ducato se budou vyrábět v závodě v Atesse ve střední Itálii, elektrický pohon se do nich bude montovat v továrně Mirafiori v Turíně na severozápadě země.

Skupina Stellantis vznikla spojením italsko-americké automobilky Fiat Chrysler Automobiles (FCA) a francouzského konkurenta PSA. Fúze přivedla dohromady značky francouzské skupiny Peugeot, Citroën, Opel a DS se značkami Fiat, Chrysler, Jeep, Dodge, Maserati, Alfa Romeo či Ram.

Stellantis je největším evropským výrobcem lehkých užitkových vozů. Plně elektrické dodávky střední velikosti už nabízí. Na konci letošního roku se mají v Evropě objevit její první středně velké dodávky na vodíkový pohon.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist