https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/stezka-na-ostry-na-sumave-je-po-likvidaci-polomu-opet-otevrena
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Stezka na Ostrý na Šumavě je po likvidaci polomu opět otevřená

21.6.2018 00:26 | HAMRY (ČTK)
Frekventovaná turistická naučná stezka z Hamrů na vrch Velký Ostrý na Šumavě je opět pro turisty přístupná. V dubnu ji Lesy ČR uzavřely kvůli velkému množství stromů vyvrácených v příkrém kopci na skále silným větrem (na obrázku).
Frekventovaná turistická naučná stezka z Hamrů na vrch Velký Ostrý na Šumavě je opět pro turisty přístupná. V dubnu ji Lesy ČR uzavřely kvůli velkému množství stromů vyvrácených v příkrém kopci na skále silným větrem (na obrázku).
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Lesy ČR
Frekventovaná turistická naučná stezka z Hamrů na vrch Velký Ostrý na Šumavě je opět pro turisty přístupná. V dubnu ji Lesy ČR uzavřely kvůli velkému množství stromů vyvrácených v příkrém kopci na skále silným větrem. Lesy ČR tam nechaly odtěžit asi 150 smrků, řekla včera mluvčí firmy Eva Jouklová.
 

"Na místo se nedostala mechanizace ani koně. Těžit a odkorňovat stromy museli těžaři," řekla. Rozsah polomu zjistili správci lesa až v dubnu, kdy ve špatně přístupném terénu roztál sníh. Vyvrácené stromy byly těsně pod vrcholem.

Sedmikilometrová naučná stezka z Hamrů na Ostrý se otevřela v roce 2015. Její úprava stála Lesy ČR zhruba 700.000 korun. Náročnější, ale bezpečnou turistickou trasu zvládnou i rodiče s menšími dětmi. Trasa vede z Hamrů po převážně upravených značených cestách. Na 14 tabulích se turisté dočtou o fauně, flóře, historii kraje i způsobu hospodaření v lesích.

Po novém kamenném chodníku lze dojít na jeden z nejznámějších vrcholů Šumavy - Velký Ostrý - v nadmořské výšce 1293 metrů. Po závěrečném více než kilometrovém stoupání čekají turisty výhledy na Královský hvozd, Šumavu i do vzdálenějších částí jihozápadních Čech a Bavorska. Za příznivé viditelnosti odtud lze dohlédnout až k alpským vrcholkům v oblasti Dachsteinu.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
Lada Pešková
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist