https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/stovky-dobrovolniku-opet-vyrazi-uklizet-beskydy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Stovky dobrovolníků opět vyrazí uklízet Beskydy

7.5.2019 00:10 | FRÝDEK-MÍSTEK (ČTK)
Na devíti sběrných místech dostanou dobrovolníci mezi 09:00 a 14:00 černé a žluté pytle zvlášť na směsný odpad a zvlášť na plasty. / Ilustrační foto
Na devíti sběrných místech dostanou dobrovolníci mezi 09:00 a 14:00 černé a žluté pytle zvlášť na směsný odpad a zvlášť na plasty. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Antonín Tůma / CHKO Moravský kras
Stovky dobrovolníků ve středu opět vyrazí na Frýdecko-Místecku a Novojičínsku do Beskyd, aby v nich při akci Poděkuj horám uklízeli. Letos se zaměří například na vyhozené pneumatiky a také na zmapování míst, na nichž vznikají černé skládky a kde je velkoobjemový odpad, který se nedá snadno odnést. Včera to za organizátory řekla předsedkyně spolku Čisté Beskydy Kateřina Piechowicz. Loni se akce zúčastnilo přes 3000 lidí.
 

Na devíti sběrných místech dostanou dobrovolníci mezi 09:00 a 14:00 černé a žluté pytle zvlášť na směsný odpad a zvlášť na plasty. Sběrná místa budou například na dolní stanici lanovky Javorový v Třinci-Oldřichovicích, na horní stanici lanovky na Pustevnách nebo u hotelu Rajská bouda v Malenovicích. Podrobně informace najdou zájemci na facebooku nebo internetových stránkách spolku Čisté Beskydy.

Naplněné pytle mohou sběrači vrátit na libovolném sběrném místě. Nasbíraný směsný a velkoobjemový odpad svezou obce nebo provozovatelé rekreačních areálů na skládku. Plasty poputují na třídicí linku a recyklaci.

"Novým pomocníkem pro letošní úklid je mobilní aplikace, se kterou lze zaznačit v mapě místo černé skládky nebo předmětu, který sběrači nedokážou vlastními silami odnést. Takzvanou Bordelapku stáhnete v Google Market a AppStore," řekla Piechowicz. Mapu pak organizátoři předají obcím a majitelům pozemků, aby s černými skládkami mohli něco udělat.

Účastníci akce mohou také tipovat, kolik vyhozených pneumatik se jim podaří najít. Autor nejpřesnějšího tipu dostane odměnu. Po úklidu se od 12:00 do 18:00 uskuteční párty v areálu koupaliště Sluníčko na Ostravici.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist