https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/stovky-dronu-v-cine-patraji-po-uprchlem-levhartovi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Stovky dronů v Číně pátrají po uprchlém levhartovi

13.5.2021 12:08 | PEKING (ČTK)
Levharti utekli 19. dubna, když zaměstnanci safari parku nedodrželi bezpečnostní protokol při čistění výběhu.
Levharti utekli 19. dubna, když zaměstnanci safari parku nedodrželi bezpečnostní protokol při čistění výběhu.
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | fxxu / pixabay.com
Oficiální činitelé čínského města Chang-čou vyslali stovky dronů, aby pátraly po levhartovi, který je už více než tři týdny na útěku z místního safari parku. Případ v Číně vyvolal značný skandál, když vyšlo najevo, že safari park v Chang-čou celé týdny neinformoval veřejnost, že mu utekli tři levharti mandžuští, z nichž se zatím podařilo vystopovat a odchytit jen dva, napsal zpravodajský server The Washinton Post.
 

Poté, co vyšlo najevo, že se v okolí pohybuje levhart, vyslala místní vláda 1700 lidí a 900 dronů, aby po něm pátrali. V blízkosti vodních zdrojů také nastražili infračervené detektory.

Obyvatele Chang-čou úřady vyzvaly, aby zatím nechodili do lesa. Pokud by se s levhartem setkali, mají zůstat v klidu a nekřičet na něj. "Můžete zvednout obě ruce a klidně stát, nebo pomalu ustupovat," uvedla místní rada v prohlášení. "Neotáčejte se a neutíkejte," dodala.

Safari park se za útěk levhartů veřejně omluvil. Vedení parku uvedlo, že neinformovalo veřejnost, protože riziko útoku ještě nedospělých levhartů "není příliš vysoké" a nechtěli mezi obyvateli vyvolat paniku.

Levharti utekli 19. dubna, když zaměstnanci safari parku nedodrželi bezpečnostní protokol při čistění výběhu. Policie v Chang-čou dostala informaci o uprchlých levhartech sedmého května. Prvního z uprchlíků se podařilo odchytit 21. dubna a druhého osmého května.

Chang-čou má více než deset miliónů obyvatel a sídlí tu například centrála společnosti Alibaba Group.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist