https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/stovky-hasicu-bojuji-proti-lesnimu-pozaru-na-jihu-turecka
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Stovky hasičů bojují proti lesnímu požáru na jihu Turecka

8.9.2022 10:52 | ISTANBUL (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Stovky hasičů bojují už druhým dnem proti rozsáhlému lesnímu požáru na jihu Turecka. Z domů a hotelů muselo být evakuováno více než 1000 lidí, informovala agentura Reuters s odvoláním na místní úřady.
 

Do boje proti požáru, který vypukl v okrese Gülnar ve středozemní provincii Mersin, bylo nasazeno asi 850 hasičů a více než 140 hasičských vozidel, stejně jako 29 vrtulníků a 11 letadel. Sedm osob postižených požárem bylo hospitalizováno.

V některých okresech nechaly úřady preventivně vypnout elektřinu, aby ochránily hasiče během boje s požárem.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist