https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/strakonice-postavi-v-upravne-vody-sberac-za-60-milionu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Strakonice postaví v úpravně vody sběrač za 60 milionů

14.6.2017 06:00 | STRAKONICE (ČTK)
Rekonstrukce úpravny vody Pracejovice, která pochází z konce 50. let, začala v říjnu 2013. Od poloviny roku 2015 byla ve zkušebním provozu. Oprava stála zhruba 150 milionů korun. / ilustrační foto
Rekonstrukce úpravny vody Pracejovice, která pochází z konce 50. let, začala v říjnu 2013. Od poloviny roku 2015 byla ve zkušebním provozu. Oprava stála zhruba 150 milionů korun. / ilustrační foto
Foto | Eelke / Flickr
Téměř 60 milionů korun bude stát nový sběrač vody, jenž se stane součástí úpravny vody Pracejovice. Město Strakonice podepíše dodatek smlouvy s brněnskou společností Arko Technology. Díky novému jímání vody se zlepší kvalita surové vody. Jímka by měla být hotová v červnu 2019. ČTK to minulou středu řekla mluvčí města Markéta Bučoková.
 

Zrekonstruovaná úpravna vody Pracejovice, která funguje od ledna 2016, zásobuje vodou zhruba polovinu obyvatel Strakonic. Je jedním ze tří zdrojů vody pro čtyřiadvacetitisícové město. Modernizace stála 144,6 milionu Kč.

"Investiční náklady na sběrač vody jsou 59 milionů korun bez DPH. I přes tuto vysokou částku je nezbytné nové jímání vody vybudovat, neboť se tím zlepší kvalita surové vody i vydatnost jímané vody. Součástí budou nové výstroje stávajících vrtů a studen a rozvody vody," řekla Bučoková.

Při stavbě nové jímky vznikne nejdřív prováděcí projektová dokumentace, koncem letošního roku následuje příprava staveniště: vytyčení stavby či kácení zeleně. Hotovo by mělo být v červnu 2019.

Rekonstrukce úpravny vody Pracejovice, která pochází z konce 50. let, začala v říjnu 2013. Od poloviny roku 2015 byla ve zkušebním provozu. Oprava stála zhruba 150 milionů korun. Úpravna zpracovává povrchovou vodu z řeky Otavy a podzemní, vyvěrající z vrtů v údolní nivě řeky. Zásobuje nejen část Strakonic, ale i Pracejovice, Katovice, Mutěnice a Radošovice. Do sítě dokáže dodat 59 litrů vody za vteřinu.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist