https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/straznici-v-asi-instaluji-u-cernych-skladek-fotopasti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Strážníci v Aši instalují u černých skládek fotopasti

24.9.2018 00:16 | AŠ (ČTK)
Nejvíce černých skládek vzniká v Aši kolem nádob na separovaný odpad. / Ilustrační foto
Nejvíce černých skládek vzniká v Aši kolem nádob na separovaný odpad. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Strážníci v Aši se v poslední době více zaměřili na problematiku černých skládek. Do vytipovaných lokalit instalují fotopasti a některé původce černých skládek se jim podařilo odhalit i s pomocí sociálních sítí, kde na odložený odpad upozornili obyvatelé. Původcům černých skládek hrozí pokuta až 20.000 korun, informoval v tiskové zprávě mluvčí ašské radnice Milan Vrbata.
 

Nejvíce černých skládek vzniká v Aši kolem nádob na separovaný odpad. Řada lidí si přitom podle něj asi ani neuvědomí, že odložení odpadu mimo místa k tomu určená, je zakázané. "Lokalit, kde jsou nádoby umístěny, je v současné době po Aši a v okolních obcích 76," uvedl Vrbata.

Podle řídícího městské policie Richarda Kosíka je v Aši časté také zakládání černých skládek lidmi bez domova, kteří v nočních hodinách vybírají kontejnery a ukořistěné odpadky probírají v parcích. Co se jim nehodí, pak nechávají na místě. Nejvíce jsou tím postiženy parky ve Wolkerově ulici a v ulici Okružní.

Někteří lidé také vyvážejí odpad do volné přírody za město, doplnil mluvčí radnice. "Přitom v Aši fungují dvě sběrná místa, každé na jednom konci města, kde lze prakticky po celý týden zdarma odložit většinu komodit," uvedl Vrbata. Sběrná místa jsou v Aši v Hedvábnické ulici a v areálu společnost Pragonet v Mokřinách. Odložit tam lze recyklovatelné odpady, jako jsou papír, plasty, sklo, kovy, pneumatiky, oděvy, dále zařízení ke zpětnému odběru, tedy veškeré domácí elektrospotřebiče a zářivky, ale také nebezpečné odpady.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist