https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/stredisko-divizna-v-liberecke-zoo-zacalo-s-vyukou-studentu-i-na-univerzite
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Středisko Divizna v liberecké zoo začalo s výukou studentů i na univerzitě

15.6.2024 00:40 | LIBEREC (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Středisko ekologické výchovy (SEV) Divizna patřící pod libereckou zoo začalo letos s výukou studentů i na univerzitě, konkrétně na pedagogické fakultě v Liberci. Budoucí učitele základních škol učí environmentální výchově, informoval vedoucí SEV Divizna Aleš Kočí.
 
Hlavním cílem nového studijního předmětu je podle něj především zvýšení kvality připravenosti budoucích pedagogů v environmentální výchově (EVVO). "Věříme, že jeho zařazení do výuky povede k lepšímu pochopení EVVO nejen budoucími učiteli přírodopisu, ale i pracovníky v ochraně přírody, a tím zabezpečí dostatečně kvalifikované odborníky, kteří se mohou potenciálně stát koordinátory EVVO na základních školách nebo osvětovými pracovníky chráněných území či národních parků," uvedl Kočí.

Pilotně testovala Divizna ve spolupráci s dalšími institucemi nový předmět na liberecké univerzitě v tomto semestru. "V našich lekcích jsme se zaměřili především na představení environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty jako komplexní, legislativně zakotvené součásti vzdělávacího procesu na základních a středních školách," uvedl vedoucí Divizny. Studenty podle něj seznámili v teoretické části nejen s legislativou, ale také specifiky školského systému, veřejné správy, samosprávy i ekocenter. "V praktické části předmětu si pak na konkrétních případech ukazujeme principy a metody vhodné pro environmentální výchovu a pracujeme s našimi již osvědčenými výukovými programy, které v SEV DIVIZNA dlouhodobě pro děti realizujeme,“ dodal Kočí. Ročně výukové a další programy Divizny absolvuje téměř 7000 dětí, převážně ze základních škol.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist