https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/stredni-cechy-maji-odpadovou-koncepci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Střední Čechy mají odpadovou koncepci

2.7.2002 21:01 | PRAHA (ČIA)
Analýzu odpadového hospodářství ve Středočeském kraji dokončila zvláštní pracovní skupina složená ze zástupců Regionální rozvojové agentury středních Čech (RRA), hejtmanství a odborných firem. "Materiál bude podkladem pro vytvoření Koncepce hospodaření s odpady, kterou 8. července projedná komise životního prostředí zastupitelstva, následně krajská rada a v září zastupitelstvo," řekl dnes středočeský hejtman Petr Bendl.
 

Podrobný materiál poukazuje především na malou informovanost obcí o nakládání s odpady v počátečních fázích jeho sběru. V kraji je nedostatečný systém zpětného odběru použitých výrobků. "Zcela chybí například zvláštní linka na likvidaci automobilových vraků. Navíc k podnikání v této oblasti není zapotřebí žádné zvláštní povolení. Podobně neexistuje evidence freonových zařízení," citoval Bendl dokončenou SWOT analýzu. Naopak za fungující označil Bendl zpětný odběr automobilových akumulátorů či zářivek.

Vytváření Krajské koncepce hospodaření s odpady zahájila RRA v prosinci 2000. Loni v dubnu získala finanční podporu Státního fondu životního prostředí a ve výběrovém řízení vybrala zpracovatelské společnosti ISES a Středočeské komunální služby (SKS). Letos v dubnu dokončila RRA SWOT analýzu slabých a silných stránek odpadového hospodářství a předložila ji krajské radě.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist