https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/stredocesi-budou-moci-znovu-zadat-o-dotace-na-nove-kotle
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Středočeši budou moci znovu žádat o dotace na nové kotle

28.6.2017 10:00 | PRAHA (ČTK)
Lidé si budou moci nechat vyměnit starý neekologický kotel za nový, státem dotovaný. Dotace mohou být použity na výměnu zdroje tepla na pevná paliva s ručním přikládáním za tepelné čerpadlo, kotel výhradně určený pro spalování biomasy, automatický kotel na uhlí a biomasu či plynový kondenzační kotel. / ilustrační foto
Lidé si budou moci nechat vyměnit starý neekologický kotel za nový, státem dotovaný. Dotace mohou být použity na výměnu zdroje tepla na pevná paliva s ručním přikládáním za tepelné čerpadlo, kotel výhradně určený pro spalování biomasy, automatický kotel na uhlí a biomasu či plynový kondenzační kotel. / ilustrační foto
Foto | Martin Singr / Ekolist.cz
Lidé ve středních Čechách budou moci znovu žádat o dotace na nové kotle. O vyhlášení nové výzvy včera rozhodli krajští zastupitelé. Příjem žádostí začne 4. října, rozdělovat se bude přes půl miliardy korun.
 

Podle hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) by se už neměla opakovat situace z dubna, kdy se před budovou krajského úřadu v Praze vytvořila fronta několika set lidí a policie se zabývala podezřením, že se v ní prodávala místa zájemcům o dotace. Vyšetřování bylo nakonec odloženo.

"Zadali jsme úřadu, aby soutěžil dodavatele na elektronický způsob podávání," řekla včera hejtmanka ČTK. Zájemci se podle ní dostanou do pořadníku podle toho, jak se přihlásí do aplikace. "Bude jim přiděleno číslo a oni potom do nějakého termínu dodají už bez front v klidu tu svoji žádost," dodala.

Elektronický software podle hejtmanství úspěšně funguje ve Zlínském, Jihočeském, Jihomoravském, Olomouckém, Královéhradeckém a Pardubickém kraji a na Vysočině. Jeho pořízení vyšlo na 265.000 korun, funkčnost se bude zkoušet do konce srpna. "Systém musí úspěšně zvládnout příjem až stovek žádostí v jedné minutě, takže je zapotřebí ho dobře otestovat. Úspěšně zvládnout pak musí celkem příjem 5500 žádostí," uvedl radní pro regionální rozvoj Věslav Michalik (STAN).

Středočeský kraj získal na výměnu starých kotlů za nové ekologičtější z Operačního programu Životní prostředí 517,8 milionu korun. Na dílčí projekty fyzických osob je vyčleněno 502,2 milionu a zbytek je určen na technickou podporu a medializaci.

Lidé si budou moci nechat vyměnit starý neekologický kotel za nový, státem dotovaný. Dotace mohou být použity na výměnu zdroje tepla na pevná paliva s ručním přikládáním za tepelné čerpadlo, kotel výhradně určený pro spalování biomasy, automatický kotel na uhlí a biomasu či plynový kondenzační kotel. Žadatelé mohou získat dotaci 75.000 až 127.500 Kč podle kategorie nově pořízeného tepelného zdroje.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
Jan Kholl
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist