https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/stredoceska-muzea-v-prirode-se-spoji-v-nove-asociaci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Středočeská muzea v přírodě se spojí v nové asociaci

30.1.2018 10:50 | PRAHA (ČTK)
Hornické muzeum v Příbrami.
Hornické muzeum v Příbrami.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Středočeská muzea v přírodě se spojí v nové asociaci, která má snáze získávat peníze na jejich činnost. O založení spolku nazvaného Asociace pro ochranu a rozvoj lidové architektury rozhodli krajští zastupitelé.
 
Zakládajícími členy jsou Středočeský kraj a spolu s ním Regionální muzeum v Kolíně, Hornické muzeum v Příbrami, Polabské muzeum a Středočeská centrála cestovního ruchu. Opozice se návrhu podivovala. Zastupitel za STAN Ivo Šanc uvedl, že ochrana lidové architektury v regionu je dostatečně zajištěna a zakládání nové instituce je vcelku zbytečné.

Podle radního pro kulturu Karla Horčičky (ČSSD) je cílem zjednodušení spolupráce při získávání peněz na financování, snazší výměna zkušeností nebo společná propagace. "Máme velký problém s financemi. Máme poměrně velké množství staveb, které jsou deponované v rozloženém stavu a chátrají. Musíme s tímhle deficitem v nějaké rozumné době něco udělat," uvedl Horčička.

Střední Čechy se podle Horčičky mohou pochlubit v porovnání s ostatními kraji největším počtem muzeí v přírodě, jejichž zřizovatelem je veřejná správa. "Proto nám jejich sdružení v asociaci dává smysl. Předpokládáme ale, že se do nově vznikajícího seskupení časem zapojí i některá soukromá a podobně zaměřená muzea," dodal radní.

Poslance a zastupitele za ODS Martina Kupku zajímalo, jak bude nová organizace financována a kolik bude její provoz stát. Horčička uvedl, že asociace nebude klást žádné nároky na krajský rozpočet. Jediné náklady budou podle radního na drobný kancelářský materiál.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist