https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/stredoceske-hejtmanstvi-chysta-dalsi-dotace-na-nove-kotle
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Středočeské hejtmanství chystá další dotace na nové kotle

26.9.2018 00:08 (ČTK)
Středočeské hejtmanství chystá příští rok další dotace na nové kotle. Rozdělit by mělo podle předpokladů zhruba půl miliardy korun. / Ilustrační foto
Středočeské hejtmanství chystá příští rok další dotace na nové kotle. Rozdělit by mělo podle předpokladů zhruba půl miliardy korun. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Středočeské hejtmanství chystá příští rok další dotace na nové kotle. Rozdělit by mělo podle předpokladů zhruba půl miliardy korun, peníze by tak mohlo získat zhruba 5000 žadatelů. Termín podání žádostí má být příští rok na podzim, řekl včera novinářům krajský náměstek pro finance Gabriel Kovács (ANO) na tiskové konferenci.
 

V regionu už byly na kotle vyhlášeny dvě dotační výzvy, peníze z první hejtmanství již rozdělilo zhruba 5000 úspěšným žadatelům, z druhé výzvy, která skončila v červnu, dostalo peníze zhruba 280 z 5500 žadatelů. "Očekávám, že druhá výzva by měla být celá doplacena v druhé polovině příštího roku," uvedl Kovács. Hejtmanství už rozdělilo ze státních dotací na ekologičtější kotle stovky milionů korun.

V připravované výzvě chce hejtmanství zkrátit dobu administrace žádostí o třetinu. Stejně jako v případě druhé výzvy by se mělo o dotace žádat elektronicky.

Zatím není jasné, jaká konkrétní zařízení bude nová výzva dotovat, pravděpodobně půjde o pořízení tepelných čerpadel a moderních kotlů na biomasu. Jejím cílem ale bude mimo jiné podpořit výměnu kotlů první a druhé emisní třídy, tedy nejvíce znečišťujících, jejichž provoz má ze zákona skončit v září roku 2022.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist