https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/stredoceske-hejtmanstvi-rozdeli-temer-30-mil.kc-hlavne-na-obnovu-rybniku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Středočeské hejtmanství rozdělí téměř 30 milionů korun, hlavně na obnovu rybníků

8.4.2022 01:09 | PRAHA (ČTK)
Foto | Petr1888 / Wikimeda Commons
Středočeské hejtmanství rozdělí jako dotaci pro životní prostředí téměř 30 milionů korun, hlavně na obnovu rybníků. Podpoří zadržování vody v krajině i ekologickou osvětu. Dotaci získá 55 projektů, rozhodli středočeští krajští radní. Rozhodnutí ještě musejí potvrdit zastupitelé, uvedl mluvčí hejtmanství David Šíma.
 

"Nejčastěji budeme vyplácet částku jeden milion korun, a to na rekonstrukce a revitalizace rybníků a menších vodních nádrží. Také podpoříme například výstavbu tůní v Líšnici u Prahy nebo v meandru Šternberského potoka ve Slaném – Kvíci," uvedla radní pro životního prostředí a zemědělství Jana Skopalíková (Piráti). Opatření podle ní zajistí lepší zadržování vody v krajině a zabrání nežádoucímu vysušování.

Vzdělávání v oboru životního prostředí hejtmanství podpoří například příspěvkem 500 000 korun na druhu etapu projektu Ekologického centra Orlov, který je věnovaný Národnímu geoparku Barrandien. Dotace poputují také na pořádání soutěže pro mladé přírodovědce či vybudování Lesního centra pro Environmentální vzdělávání a výchovu dětí základní a mateřské školy v Kojeticích.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist