https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/stredocesky-kraj-da-4-6-mil.kc-na-rozsireni-zachrannych-stanic-pro-zivocichy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Středočeský kraj dá 4,6 milionů korun na rozšíření záchranných stanic pro živočichy

29.6.2024 00:28 | PRAHA (ČTK)
Foto | Michal Louč / Wikimeda Commons
Středočeský kraj přispěje 4,6 milionu korun na obnovu a rozšíření tří záchranných stanic pro živočichy. Peníze si rozdělí stanice Huslík u Poděbrad na Nymbursku, Český svaz ochránců přírody (ČSOP) Vlašim na Benešovsku a Ochrana fauny ČR Hrachov na Příbramsku, rozhodli zastupitelé.
 
Stanice Huslík získá dva miliony korun na nové voliéry pro handicapované živočichy a další stavební úpravy. Půjde o zpevněné plochy a přístřešek, vybudování chodníku a nových výběhů v přírodním areálu. Stejnou částku obdrží i ČSOP Vlašim na rozšíření kapacity areálu. Počítá se s výstavbou nových zařízení včetně speciálního zázemí pro velké šelmy, voliér pro různé druhy živočichů a obnovou dosavadních objektů. Projekt předpokládá i instalaci tepelných čerpadel a fotovoltaických panelů. Zbylých 600.000 korun náleží Ochraně fauny ČR Hrachov, která je využije také na modernizaci a rozvoj záchranné stanice.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist