https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/stredocesky-kraj-rozdelil-mezi-600-lidi-s-nizkymi-prijmy-penize-na-vymenu-kotlu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Středočeský kraj rozdělil mezi 600 lidí s nízkými příjmy peníze na výměnu kotlů

9.12.2022 00:24 | PRAHA (ČTK)
Foto | Martin Mach Ondřej / Ekolist.cz
Středočeský kraj rozdělil mezi 600 lidí s nízkými příjmy peníze na výměnu kotlů za ekologičtější. Rozhodli o tom krajští radní. Jde o částku přes 96 milionů korun. Už dříve hejtmanství přidělilo dotace dalším 500 žadatelů, uvedl mluvčí kraje David Šíma.
 

Žádosti o kotlíkové dotace pro nízkopříjmové domácnosti přijímal kraj od 6. června do konce letošního srpna. Poté úředníci zkontrolovali veškeré náležitosti dokumentů. "Kraj po skončení lhůty pro příjem zaevidoval 2334 podaných žádostí, v celkové hodnotě 375 milionů korun," uvedl Šíma.

Hejtmanství zatím požádalo ministerstvo životního prostředí o 266 milionů korun. "Z jednání s ministerstvem životního prostředí však lze předpokládat, že rozdíl mezi požadovanou částkou ze strany kraje a částkou vycházející z počtu žádostí, bude ze strany ministerstva dorovnán tak, aby mohly být uspokojeny všechny doručené žádosti," doplnil Šíma.

Celkově šlo již o čtvrtou výzvu na příjem žádostí o dotaci na výměnu starých kotlů na tuhá paliva. Poprvé ale nejsou dotace zaměřené na širokou veřejnost, ale žádat mohli jen lidé v důchodu a s nízkými příjmy. Pro domácnost žadatele současně platilo, že průměrný čistý příjem na člena domácnosti v roce 2020 nebyl vyšší než 170 900 Kč a byly naplněny stanovené podmínky programu.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist