https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/stredocesti-celnici-zadrzeli-zasilku-s-opasky-z-hada-a-krokodyla
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Středočeští celníci zadrželi zásilku s opasky z hada a krokodýla

15.5.2019 00:36 | PRAHA (ČTK)
Středočeští celníci zadrželi zásilku, ve které našli tři opasky z hada a krokodýla. Nelegální dovoz zboží odhalili celníci při kontrole zásilky z Thajska. Opasky našli v zásilce, která byla adresovaná do České republiky.
Středočeští celníci zadrželi zásilku, ve které našli tři opasky z hada a krokodýla. Nelegální dovoz zboží odhalili celníci při kontrole zásilky z Thajska. Opasky našli v zásilce, která byla adresovaná do České republiky.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Celní správa
Středočeští celníci zadrželi zásilku, ve které našli tři opasky z hada a krokodýla. Hadí ani krokodýlí kůže a výrobky z nich se podle Úmluvy o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů nesmí bez patřičných povolení dovážet, uvedla včera v tiskové zprávě mluvčí Celního úřadu pro Středočeský kraj Yvona Matějková.
 

Nelegální dovoz zboží odhalili celníci při kontrole zásilky z Thajska. Opasky našli v zásilce, která byla adresovaná do České republiky. "Příjemce ani deklarant dle vyjádření netušili, že se jedná o přísně chráněný exemplář ohrožených druhů a obchodování s touto komoditou je zakázáno," řekla Matějková. Podle ní ale nešlo o první prohřešek příjemce.

Zboží celníci zabavili, případ předali České inspekci životního prostředí.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist