https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/studenti-stehuji-vzacne-obojzivelniky-pred-dulni-tezbou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Studenti stěhují vzácné obojživelníky před důlní těžbou

4.5.2001 11:06 | BÍLINA (ČIA)
Transfer vzácných druhů žab, čolků a nakladených žabích vajec z předpolí lomu Dolu Bílina (DB) na Teplicku na rekultivované výsypky Pokrok a Radovesice provádí 12 studentů litvínovské střední školy Schola Ludus, specializované na životní prostředí. Vedoucí referátu rekultivací DB Vratislav Ondráček ČIA informoval, že z míst budoucí těžby se obojživelníci přemisťují už pátým rokem k vodním plochám, kde mají odpovídající životní podmínky. Podaří se přitom zachránit i další živočichy, například užovky a mloky.
 

Při transferu obojživelníků vedle studentů z Litvínova pomáhají pracovníkům rekultivací DB také odborníci z České zemědělské univerzity (ČZU) z Prahy. "S ČZU spolupracujeme už devátým rokem a přináší to mnoho cenných poznatků o zdejší fauně a floře. Zároveň je předpolí dolů pro odborníky z ČZU unikátní laboratoří, kde si mohou ověřit mnoho teoretických poznatků v praxi a my se od nich můžeme mnohé přiučit," objasnil Ondráček.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist