https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/sucho-se-uz-projevuje-na-pozarech-v-lesich-a-na-loukach
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Sucho se už projevuje na požárech v lesích a na loukách

23.4.2020 00:17 (ČTK)
Drtivá většina požárů v přírodě podle zkušeností hasičů souvisí s manipulací s otevřeným ohněm. / Ilustrační foto
Drtivá většina požárů v přírodě podle zkušeností hasičů souvisí s manipulací s otevřeným ohněm. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Sucho se už projevuje na požárech v lesích a na loukách Moravskoslezského kraje. Jen v úterý hasiči v kraji likvidovali tři takové velké požáry v přírodě. Zásahy hasičů ztěžoval silný vítr i špatně přístupný či svažitý terén. Řekl to jejich mluvčí Petr Kůdela.
 

"Krátce po úterním poledni hořely tři hektary lesa a trávy v Dolní Lomné na Frýdecko-Místecku, odpoledne čtyři hektary travin, rákosí a stromů v Brumovicích na Opavsku a také sedm hektarů smíšeného lesa v Krasově na Bruntálsku," uvedl. Všechny požáry se obešly bez zranění, příčiny jejich vzniku hasiči zjišťují. První dva požáry nezpůsobily žádnou škodu, obnova mladého lesa na Bruntálsku vyjde majitele na 100.000 korun, uvedl mluvčí.

Drtivá většina požárů v přírodě podle zkušeností hasičů souvisí s manipulací s otevřeným ohněm. "Jako pálení klestí, ohníčky, kouření či vaření. V době, kdy hasiči zásadním způsobem participují na opatřeních proti koronaviru, potřebujeme každého hasiče, a proto chceme apelovat na obyvatele Moravskoslezského kraje, aby se snažili v maximální možné míře předcházet vzniku požárů, zejména v přírodě," řekl Kůdela.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist