https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/sujb-jiz-ma-celou-dokumentaci-k-2-bloku-je-temelin
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

SÚJB již má celou dokumentaci k 2. bloku JE Temelín

7.2.2002 16:44 | PRAHA (ČIA)
Státní úřad pro jadernou bezpečnost (SÚJB) již obdržel poslední část dokumentace k posouzení provedených testů na 2. bloku Jaderné elektrárny Temelín (JETE). Úřad nyní testy posoudí a poté rozhodne, zda elektrárně udělí povolení k zavezení jaderného paliva do reaktoru. Odhadnout, kdy rozhodnutí padne, ale mluvčí SÚJB Pavel Pittermann odmítl. "Mohou to být dny nebo týdny, to pro nás nehraje roli," sdělil dnes ČIA.
 

Naopak žádný pokrok JETE nezaznamenala při jednáních o opravě nefunkčních armatur na 1. bloku, které brání realizace klíčových dynamických zkoušek. "Ve středu proběhlo zatím poslední jednání s německým dodavatelem, zatím ale bez konkrétního výsledku," řekl dnes ČIA mluvčí elektrárny Milan Nebesář s tím, že technici provedli některé úpravy, ale zařízení stále není stoprocentně připraveno k použití. Nevyloučil ani možnost, že armatury bude nutné zcela vyměnit.

Výkon 1. bloku je zatím stále na nule kvůli výpadku turbosoustrojí z dnešního rána. Příčiny vyšetřuje komise, ve které jsou i pracovníci SÚJB. Jejich počet ale Pittermann odmítl upřesnit. Předběžné stanovisko komise by podle Nebesáře mělo být oznámeno dnes večer nebo v pátek ráno.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist