https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/taborska-zoo-zahaji-celodenni-provoz-a-ziska-velblouda
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Táborská zoo zahájí celodenní provoz a získá velblouda

16.3.2017 10:30 | TÁBOR (ČTK)
Zoo Tábor chová přibližně 250 zvířat. Loni ji navštívilo přes 70.000 lidí. Jde o největší zoologickou zahradu v Jihočeském kraji. Táborská zoo vznikla v roce 2011.
Zoo Tábor chová přibližně 250 zvířat. Loni ji navštívilo přes 70.000 lidí. Jde o největší zoologickou zahradu v Jihočeském kraji. Táborská zoo vznikla v roce 2011.
Foto | Jitka Erbenová / cheva / Wikimedia Commons
Táborská zoologická zahrada zahájí každodenní provoz o dva týdny dříve než v předchozích letech. Zatímco v minulosti ukončila zimní provoz až začátkem dubna, nyní se tak stane 20. března. Od konce března navíc návštěvníci v Táboře uvidí velblouda, kterého zoo získá. ČTK to řekl její mluvčí Filip Sušanka.
 

"Velblouda, kterého zatím nemáme, dostaneme od pražské zoo. Na podzim navíc přibudou další dva a naším cílem bude založit chov a zkusit v Táboře přivést na svět mláďata velblouda," řekl včera Sušanka.

Táborská zoo měla přes zimu otevřeno jen o víkendech. Nyní se režim změní. "Prodlužující se dny a slunečné počasí lákají k procházkám a výletům. To je vidět i na stále rostoucí návštěvnosti zoo Tábor. Proto už od následujícího týdne prodlužujeme otevírací dobu na každý den od 9:00 do 18:00," uvedl Sušanka.

Zoo Tábor chová přibližně 250 zvířat. Loni ji navštívilo přes 70.000 lidí. Jde o největší zoologickou zahradu v Jihočeském kraji. Táborská zoo vznikla v roce 2011. Její zakladatel a první majitel Libor Hrubý však kvůli dluhům musel předloni ukončit provoz. Zoologickou zahradu od něj následně koupil pražský podnikatel na realitním trhu Evžen Korec. Lidé mohou v areálu vidět sedm desítek druhů zvířat.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist