https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/taborska-zoo-ziskala-maru-stepni-je-to-jeji-77.chovany-druh
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Táborská zoo získala maru stepní, je to její 77. chovaný druh

13.4.2024 23:17 | TÁBOR (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Táborská zoologická zahrada získala z Německa samce mary stepní. Rozšířila tak počet druhů, které chová, na 77. Mara stepní je hlodavec a patří ve volné přírodě mezi ohrožené druhy, informoval mluvčí táborské zoo Filip Sušanka.
 

"Mary stepní jsou zařazeny na listině ohrožených druhů IUCN, která je klasifikuje jako téměř ohrožený druh. Mladého samce, který rozšíří počet chovaných ohrožených zvířat v naší zoo, jsme získali z německé zoologické zahrady Hof. Podobně spolupracujeme i s dalšími evropskými zoologickými zahradami,“ řekl ředitel táborské zoo Evžen Korec.

Mara stepní připomíná morče nebo kapybaru. Ve volné přírodě žije ve střední a jižní Argentině, kde obývá pampy a horské polopouště. Vyhrabává si rozsáhlé podzemní nory dlouhé i více než pět metrů.

Táborská zahrada je největší soukromá zoo v Česku. Rozkládá se zhruba na deseti hektarech. Vznikla v květnu 2015 poté, co ji od insolvenčního správce koupil pražský developer a biolog Evžen Korec. Loni ji navštívilo 111.000 lidí. V zoo žije přes 470 zvířat. "Hlavním posláním zoo je chov a ochrana ohrožených druhů zvířat. Nejvýznamnějším projektem táborské zoo je reintrodukce zubra evropského do přírodních rezervací v Evropě," uvedl Sušanka. Přes zimu bylo otevřeno pouze o víkendech a státních svátcích. Od 28. března zoo zahájí celotýdenní provoz.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist