https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/tanecnici-upozornuji-na-nedostatek-pitne-vody-do-akce-se-zapoji-i-cesi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tanečníci upozorňují na nedostatek pitné vody, do akce se zapojí i Češi

12.6.2021 15:38 | KLADNO (ČTK)
Global Water Dances se koná každé dva roky. Vzhledem k pandemii se letos netančí veřejně ve stejnou hodinu a stejný den, ale účastníci skládají dohromady ze záznamů svých akcí jedno filmové dílo.
Global Water Dances se koná každé dva roky. Vzhledem k pandemii se letos netančí veřejně ve stejnou hodinu a stejný den, ale účastníci skládají dohromady ze záznamů svých akcí jedno filmové dílo.
Foto | Zdeňka Vítková / Ekolist.cz
Dneškem vyvrcholí taneční projekt, který upozorňuje na nedostatek pitné vody na mnoha místech světa. Koná se pod názvem Global Water Dances každé dva roky. Letos se koná pošesté a pořadatelé jej rozšířili na celý týden počínaje 8. červnem, kdy se slaví Světový den oceánu. Vzhledem k pandemii se letos netančí veřejně ve stejnou hodinu a stejný den, ale účastníci skládají dohromady ze záznamů svých akcí jedno filmové dílo.
 

V Česku tvůrci zvou veřejnost na festival Kladenské dvorky, kde bude film zachycující taneční rituály k uctění vody k vidění od 20:00. Poté následuje beseda s tvůrci. Program provází výstava fotografií Igora Hlavinky, který proces vzniku filmu a taneční rituály dokumentoval.

Tanečníci navzdory nepříznivému počasí tančili během května v čase svítání u různých vodních zdrojů a toků v Praze, například na ostrově Štvanice, u Mariánského pramene nebo v meandrech Botiče v Hostivaři.

Akce se v minulých letech účastnily stovky choreografů a tanečníků po celém světě. Chtějí poukázat na to, že zhruba 2,5 miliardy lidí na zeměkouli žije bez adekvátní hygieny a ročně zemře pět milionů lidí na otravu znečištěnou vodou. Organizátoři doufají, že se jim podaří prostřednictvím taneční akce zvýšit povědomí o lokálních i světových tématech pitné vody. Chtějí inspirovat jednotlivé komunity, aby společně hledaly řešení.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist