https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/tanzanie-se-chysta-zakazat-uziti-jednorazovych-plastovych-tasek
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tanzanie se chystá zakázat užití jednorázových plastových tašek

14.4.2019 01:43 | PRAHA (ČTK)
Východoafrický stát se tak připojí k více než 60 zemím, které zakázaly nebo omezily používání plastových tašek.
Východoafrický stát se tak připojí k více než 60 zemím, které zakázaly nebo omezily používání plastových tašek.
Tanzanie se chystá zakázat produkci, dovoz, prodej a použití jednorázových plastových tašek. Opatření má vstoupit v platnost v červenci. Oznámil to tamní ministr životního prostředí, uvedla agentura Reuters.
 

Východoafrický stát se tak připojí k více než 60 zemím, které zakázaly nebo omezily používání plastových tašek. Udělaly to například Itálie, Francie, Čína nebo Keňa.

Podle odhadů OSN je z devíti miliard tun plastů, které se na světě ročně vyprodukují, recyklováno pouhých devět procent.

Nejpřísnější zákaz používání plastových tašek na světě zavedla v srpnu 2017 Keňa; provinilcům hrozí za jejich používání trest až čtyři roky ve vězení nebo pokuta 40.000 dolarů (asi 910.000 korun).reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist