https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/tasmanie-laka-v-zimnim-obdobi-turisty-na-kuriozni-zamestnani
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tasmánie láká v zimním období turisty na kuriózní zaměstnání

7.7.2024 00:27 | CANBERRA (ČTK)
Žádat mohou pouze zájemci žijící v Austrálii, přičemž musí maximálně 50 slovy vysvětlit, proč by rádi vyměnili své povolání za některou z nabízených prací.
Žádat mohou pouze zájemci žijící v Austrálii, přičemž musí maximálně 50 slovy vysvětlit, proč by rádi vyměnili své povolání za některou z nabízených prací.
Odlehlý australský stát Tasmánie zahájil iniciativu na podporu cestovního ruchu během zimních měsíců, jejíž součástí je i nabídka kuriózních příležitostných prací. Píše o tom zpravodajský server BBC News.
 
Ostrovní stát nabízí návštěvníkům, aby vyměnili "každodenní pracovní rutinu" za povolání, v nichž se budou moci věnovat třeba zkoumání paranormálních jevů, venčení vombatů či hvězdářství. Práce je neplacená a pouze jednodenní, tasmánský turistický úřad ale úspěšným uchazečům uhradí letenky, půjčení auta a ubytování na dvě noci.

Žádat mohou pouze zájemci žijící v Austrálii, přičemž musí maximálně 50 slovy vysvětlit, proč by rádi vyměnili své povolání za některou z nabízených prací.

Zaměstnání je k dispozici například pro ty, kdo by chtěli čistit a třídit ústřice čerstvě vylovené z Great Oyster Bay (Velkého ústřicového zálivu). Ústřice budou mít příležitost i ochutnat. Oficiálně "kvůli kontrole kvality".

Milovníci vína mohou strávit den procházkami po vinicích, zastřiháváním vinné révy a ochutnáváním toho nejlepšího tasmánského vína.

Tasmánská astronomická společnost nabízí, že se k ní zájemci mohou na jednu noc připojit při pozorování hvězd. Práce se najde i pro hledače lanýžů nebo pro venčiče vombatů, jejichž úkolem bude vzít tyto vačnatce na ranní procházku.

Vlakoví nadšenci se mohou ucházet o další jednodenní práci, v níž se stanou součástí posádky parního vlaku Lynchford Express jedoucího podél západního pobřeží Tasmánie.

Ti, kdo se zajímají o historii a záhady, mohou "s pomocí nejnovějšího vybavení na lov duchů" zkoumat paranormální jevy v jednom z nejstarších australských ústavů pro choromyslné Willow Court.

Tasmánské úřady uvádějí, že loni ostrov navštívilo 1,25 milionu lidí, což však stále nedosahuje počtu návštěvníků před pandemií covidu-19.

Zima v Tasmánii trvá od května do srpna, kdy teploty obvykle klesají ke třem až jedenácti stupňům Celsia.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist