https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/technicke-sluzby-zlin-maji-nove-dodavky-na-elektricky-pohon
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Technické služby Zlín mají nové dodávky na elektrický pohon

16.3.2018 07:00 | ZLÍN (ČTK)
Elektromobily postupně pořizují také další radnice ve Zlínském kraji. Pro nákup ekologického vozidla se loni rozhodlo například Uherské Hradiště. Vůz je určen pro úředníky, zejména ke služebním jízdám po městě a jeho nejbližším okolí. / Ilustrační foto
Elektromobily postupně pořizují také další radnice ve Zlínském kraji. Pro nákup ekologického vozidla se loni rozhodlo například Uherské Hradiště. Vůz je určen pro úředníky, zejména ke služebním jízdám po městě a jeho nejbližším okolí. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Vozový park Technických služeb Zlín rozšířily tři nové dodávky na elektrický pohon. Další elektromobily by ve společnosti měly přibýt. Krajské město již jeden elektromobil používá a chce koupit další, řekl včera mluvčí zlínské radnice Zdeněk Dvořák.
 

Technické služby budou vozy používat pro různé účely. "Nasazovány budou pro potřeby dispečinku, jako pohotovost pro opravy veřejného osvětlení či semaforů a poslouží také středisku stavební a zimní údržby," uvedl ředitel městské společnosti Jakub Černoch.

Jedna elektrická dodávka stála 480.000 korun bez DPH. "Stále jde sice o větší investici než do běžného osobního vozidla, ale nízké provozní náklady a příznivé servisní náklady znamenají, že během pětiletého provozu každá tato dodávka uspoří přes 140.000 korun," uvedl primátorův náměstek Patrik Kamas (ANO).

Všechny tři vozy jsou pětimístné. "Vozy mají navíc optimální provozní vlastnosti v městském režimu, kde se s nimi počítá především, a vykazují nulové emise. Chceme tím také demonstrovat, že ekologický přístup, pokud je dělán s rozumem, se vyplácí. Rozhodně nejde o náš poslední nákup tohoto typu vozidel, v rozšiřování parku elektromobilů chceme pokračovat nejen v Technických službách Zlín. Samotné město Zlín již jeden elektromobil nakoupilo a do půl roku koupí další," dodal náměstek primátora Bedřich Landsfeld (STAN).

Elektromobily postupně pořizují také další radnice ve Zlínském kraji. Pro nákup ekologického vozidla se loni rozhodlo například Uherské Hradiště. Vůz je určen pro úředníky, zejména ke služebním jízdám po městě a jeho nejbližším okolí.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž příroděPražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist