https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/telc-buduje-prvni-vetsi-cyklostezku-bude-i-pro-bruslare
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Telč buduje první větší cyklostezku, bude i pro bruslaře

1.9.2017 02:00 | JIHLAVA (ČTK)
Město Telč začíná budovat první větší cyklostezku. Nová cyklostezka naváže na prvních 200 metrů trasy pro cyklisty upravených v Batelovské ulici. Povede k rybníku Roštejn a lokalitou Lipky. / ilustrační foto
Město Telč začíná budovat první větší cyklostezku. Nová cyklostezka naváže na prvních 200 metrů trasy pro cyklisty upravených v Batelovské ulici. Povede k rybníku Roštejn a lokalitou Lipky. / ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Město Telč začíná budovat první větší cyklostezku. Úsek dlouhý kolem čtyř kilometrů povede stromořadím Lipky, vhodný bude i pro in-line bruslení. V Telči, známé památkami na seznamu UNESCO, přibývá turistů s kolem, na trasu pro in-line bruslení zase čekají místní lidé, řekl včera novinářům starosta Roman Fabeš (za SNK ED). Na akci za 17 milionů korun dostalo město evropskou dotaci.
 

Nová cyklostezka naváže na prvních 200 metrů trasy pro cyklisty upravených v Batelovské ulici. Povede k rybníku Roštejn a lokalitou Lipky. "Minulý týden bylo předáno staveniště firmě Eurovia," uvedl Fabeš.

Město už sehnalo další dotaci, tentokrát od státu, na dotažení cyklostezky až k hrázi rybníka. Tento 300 metrů dlouhý úsek přibude příští rok. Lidé se pak na kolečkových bruslích dostanou do rekreačního areálu u rybníka Roštejn, který slouží také jako koupaliště, třeba i z centrálního parkoviště.

Radnice připravuje stavby dalších cyklostezek. "V projektové přípravě máme stezku dál od Roštejna do Studnic," přiblížil starosta jeden z projektů. Podmínky pro cykloturistiku by se měly zlepšovat i v širším okolí, Telč se na tom domlouvá s obcemi sdruženými v Regionu Renesance. Záměrem je vytvořit cestu od Třeště přes Telč až do jihočeských Slavonic. "Teď hledáme nějaký vhodný dotační titul, abychom měli finance na nějakou vyhledávací studii," uvedl Fabeš.

Tento záměr navazuje na aktivity města Třešť, které spolu s okolními obcemi připravuje stavbu 11 kilometrů cyklostezky od Hodic nedaleko Třeště až do Kostelce u Jihlavy. Dotčené obce letos uzavřely smlouvu o spolupráci na projektu.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist