https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/temer-zopakoval-ze-je-zastancem-parizske-dohody-o-klimatu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Temer zopakoval, že je zastáncem pařížské dohody o klimatu

14.6.2017 08:00 | RIO DE JANEIRO (ČTK)
Mnoho organizací na ochranu životního prostředí tvrdí, že Temerova vláda brazilskou přírodu zničí, jelikož má v plánu umožnit velkým společnostem kácet stromy na větší části území a zakládat nové doly. / ilustrační foto
Mnoho organizací na ochranu životního prostředí tvrdí, že Temerova vláda brazilskou přírodu zničí, jelikož má v plánu umožnit velkým společnostem kácet stromy na větší části území a zakládat nové doly. / ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Brazilský prezident Michel Temer minulé pondělí zopakoval, že je zastáncem pařížské dohody o klimatu. Podle něj je globální změna klimatu "opravdový problém, s nímž je nutno bojovat". Informovala o tom agentura AP.
 

Temer dále uvedl, že "změna klimatu je pociťována po celém světě, včetně Brazílie". Prezident pařížskou dohodu o klimatu ratifikoval loni v září. Brazílie, kde se rozkládá rozsáhlý amazonský prales, tak bude muset v příštích letech výrazně snížit emise.

Navzdory tomu, mnoho organizací na ochranu životního prostředí tvrdí, že Temerova vláda brazilskou přírodu zničí, jelikož má v plánu umožnit velkým společnostem kácet stromy na větší části území a zakládat nové doly.

Pařížskou dohodu o klimatu v roce 2015 podepsalo 195 zemí. Jejím cílem je omezení emisí skleníkových plynů, aby se zvyšování světové teploty udrželo výrazně pod dvěma stupni Celsia v porovnání s teplotou v předindustriálním období. Americký prezident Donald Trump předminulý týden oznámil, že USA od pařížské dohody o klimatu odstoupí.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist