https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/teplarny-loni-investovali-v-cr-do-snizeni-emisi-1-7-miliardy-kc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Teplárny loni investovali v ČR do snížení emisí 1,7 miliardy Kč

8.1.2018 09:51 (ČTK)
Nižší emise za 1,7 miliardy korun. Ilustrační foto
Nižší emise za 1,7 miliardy korun. Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Synthesia
Tuzemské teplárenské společnosti v loňském roce investovaly do snížení emisí 1,7 miliardy korun. Investice budou podle Teplárenského sdružení ČR dále pokračovat, většina zásadních modernizačních projektů je ale už dokončena. Předloni investovaly teplárny do snížení emisí 2,8 miliardy korun.
 
"Většina největších modernizačních projektů v teplárenství byla loni dokončena. Celkové investice teplárenských společností do ochrany ovzduší v uplynulých pěti letech přesáhly 20 miliard korun," uvedl ředitel sdružení Martin Hájek. V příštích letech budou podle něj ještě provedeny modernizace středních a menších teplárenských zdrojů. "Do roku 2022 bude pro splnění přísných emisních limitů vyplývajících z evropské legislativy potřeba investovat ještě několik dalších miliard korun," dodal.

Sdružení dále uvedlo, že mezi lety 2014 a 2016 klesly v teplárnách provozovaných jeho členy emise oxidů dusíku o 23 procent, oxidu siřičitého o 32 procent a prachu o 36 procent. "V porovnání s rokem 1990 dnes při výrobě jednoho gigajoulu tepla vypustí komíny tepláren do ovzduší méně než desetinu původního množství emisí síry, dusíku, oxidu uhličitého a prachu," dodal.

Teplárenské sdružení ČR bylo založeno v roce 1991, jeho členové dodávají teplo třem čtvrtinám domácností, které teplo z tepláren v Česku využívají. Jde o 1,3 milionu domácností, v nichž žije přes tři miliony obyvatel. Členové sdružení dodávají teplo i průmyslovým podnikům, školám, nemocnicím nebo úřadům.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist